Дневна доза отровчеСечено-лепено

ЗАЕДНО НАПРЕД : Пендаровски го зема слоганот на Хилари против Трамп

 

Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска, го обелодени слоганот со кој ќе ја бие претседателската битка. Слоганот ,,Заедно напред” е идентичен како оној на политичката група на Хилари Клинтон, формирана по губењето на изборите, а се однесува на борба против актуелните политики на Доналд Трамп, сегашниот претседател на САД.
Она што зачудува во случајов не е копирањето на туѓ слоган, туку потребата од преземање на идентична парола од жестоката ривалка на Трамп, а во исто време, СДСМ, упорно тврди дека негува добри односи со сегашната американска администрација.

Tags

Поврзани содржини

error: Content is protected !!
Close