Дневна доза отровче

Жугиќ му помага на Петре – од ,,гумени куршуми” се префрли на кабаст отпад

Јелена Жугиќ, актерка, екс директорка на Театар Комедија, а сегашен член на Советот на Скопје од советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, од славните ,,гумени куршуми” кои во 2016-та ги бараше за демонстранти, се преорентирала на подигање на совеста на скопјани за депонирање на кабаст отпад.

Дел е од кампањата на јавното претпријатие ,,Комунална хигиена” за поголема јавна хигиена, односно му помага на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, да се справи со несовесните граѓани и да добие поени кај скопјани во борбата за почист град.

За почеток, имаме напредок во нејзината свест и тоа е добро.

Tags

Поврзани содржини

error: Content is protected !!
Close