Wednesday , February 20 2019
Home / Jordanka Ivanovska (page 20)

Jordanka Ivanovska

,,ЛЕВИЦА” ПРАШУВА, СМАИЛОВИЌ МОЛЧИ: Дали директорот на ,,Улици и патишта” си ја качил платата на 1.700 евра ?

,,Директорот на јавното градско претпријатие, Сенко Смаиловиќ, сопствената плата си ја качил од 1.000 на над 1.700 евра”, обвини денеска партијата ,,Левица” и во прилог достави пресметка од неговиот личен доход. Како што велат, информацијата им е по дојава од нивен „свиркач“ од ЈП Улици и патишта. ,,Обзнануваме дека тамошниот …

Повеќе

ДОМ бара од Уставен суд да го заштити Карпош, а не мега-бизнисите

Партијата ДОМ јавно ги прашува членовите на Уставниот суд зошто не постапуваат по 4-те пријави за скандалозните ДУП-и во Карпош, поднесени од граѓанската иницијатива Коалиција О2 за чист воздух? Во пријавите за ДУП 3 06, 3 04, 3 05 и С3 19, јасно е наведено прекршувањето на процедурата за донесување, со …

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ: Непознато лице скока преку жардиниера и подава кеса на полициска патрола

Непознато лице се паркира непрописно на трета лента од булеварот Партизански одреди, прави еден прекршок, го преминува булеварот преку жардиниера што е втор прекршок, гази зеленило и потоа подава кеса на полициската контрола која вчеравечер беше стационирана на оваа скопска улица. Двата прекршока потоа ги повторува пред очите на полицијата. …

Повеќе

ДРАМСКА ПИЕСА ВО ЕДЕН ЧИН: ЕЛЕМ ми е, двор ми е

(Затемнета канцеларија, ѕвони телефон. Шефот крева) ШЕФОТ: Да, да, нека влезат. (Влегуваат Мики и синот Маус. Синот се влече зад таткото и разгледува) МИКИ: Оооо, доообар ден. Па шу праиме, добри ли сме..аууу, шу убаа канцеларија, види, видииии…Види шу убаа сликава со лидерот на биро. ШЕФОТ: А бе, завчера дојдов, …

Повеќе

Добро утро, горно/@&маќедонски премиере

Добро утро, горно/@&маќедонски премиере. И како вака ќе влегуваме во Европа со искуство и работа во 200 фирми неплатено ? И овој да не го броите во просекот од 400 евра горно/@&маќедонска плата ? Или само тие од ЕЛЕМ и пратениците ви ? Brains are the new tits ○○

Повеќе

(ВИДЕО) Се огласи Моника: Канабисот е лек, ме уапсија без причина, налогот доцнеше

    ,,Јас ова го правам за болните деца, канабисот не е дрога, тој е лек, канабисот е лек, канабисот е лек. Ги регенерира клетките, марихуаната ги прави луѓето попаметни”, се огласи вечерва Моника по излегувањето од полициска станица. Моника, со уметничко име Конопова, дипломиран новинар и м-р по филмска …

Повеќе

НЕОФИЦИЈАЛНО: Приведена Моника, девојката која јавно пушеше марихуана

Неофицијално, Моника, девојката која цела Македонија ја крена на нозе со своето видео на кое јавно пуши марихуана по скопските улици, вечерва, припадници на МВР, најверојатно ја привеле во полициска станица, соопштија очевидци. Со повеќе детали и со потврда на информацијата, во текот на вечерта. Таа, денеска, била дел од …

Повеќе

КОГА СДСМ СТИВНА: На кој тоа му прекипе од Петре Шилегов ?

Пишува: // Јорданка Ивановска-Јоци Два автомобила на Петре Шилегов, вчеравечер, му беа искршени на два метри од неговата куќа, а денеска ниту тој, ниту СДСМ, ниту Град Скопје, не излегоа со прес конференција на која ќе изразат загриженост за инцидентот. Настанот го игнорираат, како да не се случил, со цел …

Повеќе

(ОБНОВЕНО) МВР потврди: Искршени две ,,ауди” возила на Шилегов

  ОБНОВЕНО ВО 18 ЧАСОТ: Во текот на денешниот ден, МВР, потврди дека искршени се две возила, марка ,,ауди”, сопственост на скопскиот градоначалник Петре Шилегов и неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера на улица Хелсинки, во период од 17.00 до 22.00 часот, од страна на непознат сторител. Станува збор за …

Повеќе

Полиција правела увид пред куќата на Шилегов: Градоначалниче, се` е во ред ?

Пред куќата на скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, вечерва, имало четири полициски возила-едно комбе и три увидни цивилни автомобили со полиција, раскажаа очевидци. Увидот, кој траел, околу еден час, го правеле службените лица од МВР и бил на лице место, пред паркираните автомобили, кои, се во негова сопственост. По што си …

Повеќе
error: Content is protected !!