Wednesday , September 18 2019
Home / Дневна доза отровче

Дневна доза отровче

ПРАТЕНИК ВО ОСТАВКА, ПРЕД АПАНАЖА : Павле, направи тест за кокаин ?

Павле, си даде оставка, без да направи тест за кокаин. Врло веома паметен дечко.  Адвокатот Александар Тортевски, уште пред една недела го повика да го ,,регулира” тоа прашање во овластени лаборатории и така некако да го отфрли секој сомнеж кај јавноста дека е кокаински зависник. Наместо тоа, Павле, реши да …

Повеќе

Замир Мехмети утепа гу Павле : ,,На протестите се створи како политичар”

Замир Мехмети, еден од активните учесници за време на студентските протести, а потоа и  дел од ,,Шарената револуција” против владеењето на Никола Груевски, денеска, ни откри дека пратеникот Павле Богоевски се појавил на протестите како политичар и тоа за Замира било несоодветно !? Ама, сега му текна да ни каже. …

Повеќе

Силјановска издржа ,,машки” и му подари бастунче на Заев

Не знам кои се есапите и калкулациите на партиите со албанските гласови, колку апатични ќе излезат и ќе решат да не апстинираат во втор круг, каков ќе биде исходот…хаос е, луѓе, хаос ! Ништо не се знае. Се` е во игра. Вториот дел од кампањата ќе биде поагресивен. Четири илјади …

Повеќе

ШОУТО ПРОДОЛЖУВА : Костадин да ја отсвири на фрула ,,Не ми ја гибајте жицата македонска”

Што може да прават партиите до крај на претседателската кампања, а да бидат на ниво на досегашната задача, да не изгубат во темпо и да бидат екстра позабавни на гласачите : 1. Да го тргнат Костадин од пред штабот на ВМРО и да го довлечкаат во недела, пред Влада, да …

Повеќе

ШТО НАУЧИВМЕ ОД КАМПАЊАТА ? Последниот преживеан од ,,Титаник” бил Македонец и се викал Стојко

ШУ НАУЧИВМЕ ДОСЕГА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА КАМПАЊА 2019 ? 1. Кочани е во Кичево, а Неготино е во Кавадарци. И пак. Кавадарци е во Неготино, Кичево во Кочани. Затворете очи. И почнете да пеете. ,,Кочаааниии, мој роден крај во тебе сум роден за мене си рај. Кичееево, мој роден крај, јас …

Повеќе

ИЗБОРИ : Пендаровски на постерот е во фокус, а народот му е заматен со ,,блур”

Кампањите за ,,Претседателски избори 2019″ – започнаа. Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ, ја започна со постер, на кој, тој е во фокусот, а народот е во позадина, не се гледаат лица, бидејќи луѓето се заматени. Или кажано со фоторепортерски речник – за народот е употребена техниката ,,блур”. Браво за оној …

Повеќе

ЗАЕДНО НАПРЕД : Пендаровски го зема слоганот на Хилари против Трамп

  Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска, го обелодени слоганот со кој ќе ја бие претседателската битка. Слоганот ,,Заедно напред” е идентичен како оној на политичката група на Хилари Клинтон, формирана по губењето на изборите, а се однесува на борба против актуелните политики на Доналд Трамп, …

Повеќе

Зорица Заева го ,,шпионира” мобилниот на Заев

Струмички карневал, вчера. Настан од белосветски размери, нешто како Елон Маск да слета на Марс. Дотолку битен за општествените текови, економијата, социјалата,здравството, медицината… Што може да заклучиме од сликава ?Никола Димитров ја заборавил маската за во јавност, Венко Филипче се забавува додека луѓе умираат од грип и морбили , Кочо позира, …

Повеќе

Жеки залеган покрај камин- Дали ме побара, а што правиш со љубовта ?

Дали, вчера и денеска, некој го побара Жеки ? Не ? Никој !? Ох, штета. Пати изгледа пустиот покрај камин, со вино – од шише. Барем таков е впечатокот од напишаното. Дека некого чека, а никако да дочека повик. Срцка, мУУУри тој. Баш ми е жал. До толку, ако побара, …

Повеќе

,,Врло” успешна година на Рада : Кога ќе пропадне како министерка, може да рекламира гуми

Оваа година дефинитивно беше година на Радмила Шекеринска, министерката ни за одбрана. Еден од нејзините највпечатливи настани, секако беше оној кога пречека гуми за камиони како ,,врвен дострел” во министерската и` кариера. Ги пипна, измери, душна и заклучи дека, кога ќе пропадне како министерка, слободно може да рекламира гуми за …

Повеќе
error: Content is protected !!