Wednesday , September 18 2019
Home / Сечено-лепено

Сечено-лепено

ЗАЕДНО НАПРЕД : Пендаровски го зема слоганот на Хилари против Трамп

  Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска, го обелодени слоганот со кој ќе ја бие претседателската битка. Слоганот ,,Заедно напред” е идентичен како оној на политичката група на Хилари Клинтон, формирана по губењето на изборите, а се однесува на борба против актуелните политики на Доналд Трамп, …

Повеќе

Талат за Павле Богоевски сега е ,,талат”, а ДУИ стана ,,дуи”

За пратеникот Павле Богоевски, Претседателот на Собранието од ДУИ, Талат Џафери, од денеска е ,,талат џафери”. Претажно !  А, ДУИ, коалициониот партнер на СДСМ, тој во своите статуси го пишува со мали букви- ,,дуи”. Идентично како што го именува ,,вмро”. Со таа разлика што Павлево, избран од пратеничката листа на …

Повеќе

БЕСРАМИЕ: На Груевски, Македонија му била љубовна приказна

На екс премиерот на Македонија, Никола Груевски, кој веќе неколку месеци е пребеган во Унгарија, Македонија му била љубовна приказна. На човека му доаѓа да излезе од патики кога го чита ова бесрамие!!! Ја сакал Македонија-се` и` зема, ништо не и` даде, остави зад себе очај, жолч, кредити, долгови, криминал, …

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ВИКАН ТРИ ТОЧКИ…

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, според статусите на социјалната мрежа Фејсбук, има вечно незавршена мисла. Веќе година и половина, никако да си ја собере мислата и да ја оконча со точка на крајот од реченицата. Некој можеби би помислил дека човекот е вечно неискажан, несфатен, збунет, дека му требаат пет мандати …

Повеќе

Наша Горданче се извини на гладните во Африка, а и на една скопска видеотека

Наша Горданче, преку тв екраните, меџудругото, вчера, им се извини и на гладните во Африка. Затоа што изумила да ги спика на листа за гласање за 500 денари во стан на улица ,,Макси Ѓорѓија” и така некако да им овозможи луксузен живот.  Нашата врло веома романтична екс министерка, од чиј …

Повеќе

Сигнал од небото: Свети Ѓорге и Свети Бранко ќе ја спасат Македонија

Некаде во Македонија, 2018-то лето господово.  А, за тоа време, Илон Маск, е на пат да докаже дека на Марс може да има живот.  Нас, секако, ќе не` заборават на Земјата. Нема да ни дадат билети.  

Повеќе
error: Content is protected !!