Џирло политика

Кејти Џен не барала пари!? И Менсон не закла луѓе, па го осудија на смрт

Пишува:// Јорданка Ивановска – Јоци Кејти Џен, никогаш, ништо не побарала директно од типот на пари од Камчеви!? Тоа го…

САПУНИЦАТА ПОЧНА: Обвинителке Русковска, Боки и вас ве направи славна

Пишува: // Јорданка Ивановска – Јоци Бојан Јовановски- Боки, за време на денешното судење, и` замерил на обвинителката Вилма Русковска…

Костадин Ацевски е шокиран од хајката: Не сум насилник, тоа го потврди и сопругата

Пратеникот на СДСМ во Собранието на Македонија, Костадин Ацевски, во изјава за joci.mk вели дека не е насилник, како што…

Костадине, пратениче, вртела жена ти на 192 или не?

Пишува: // Јорданка Ивановска – Јоци Костадине, пратениче, ајде сега сериозно. Со денови те слушам и го следам случајот со…

Властите погрешија-мораа прво да се поклонат пред јавноста, а потоа да сечат дрвја

По бројните граѓански реакции и жолчен револт околу исечените јапонски цреши, мој личен став е дека на локалните власти, Општина…

Скопјенце, ти некогаш беше град со издлабени срца од шестар

Текст и фотографии: // Јорданка Ивановска-Јоци На градот, кој уморно спие. Среќен прaзник, Скoпјенце. Ти некoгaш беше рoмaнтичен грaд, сo…

Пардон, СДСМ, ова вашево маче Филип е градоначалник или психијатар?

По повод урбанистичкиот план за ,,Расадник”, каде е предвидено да се изградат 100 нови згради и да се доселат нови…

,,Алфа” ТВ му бара оставка на Саша за дрвја кои веќе ги посади Пенов

Во вечерашната емисија на ТВ Алфа ,,Што не е јасно..”, новинарката Искра Коровешовска го напна начисто градоначалникот на Центар, Саша…

СДСМ ПРОТИВ СДСМ: Загадувањето ќе биде поголемо од ланската зима

Пеце Мирчевски, актуелен директор на Службата за општи и заеднички работи при Владата, ја прашува Владата што прави околу загадувањето…

ОСТАВКАТА НЕ ВАЖИ: Заменик министерот Муса си отвора томографии со Венкота

Заменикот министер за здравство, Асим Муса, кој на 15 октомври си поднесе оставка, по скандалот со примање мито, денеска, на…
error: Content is protected !!
Close