#влада

Македонија

ЗАЕВ, ИНТЕРВЈУ ЗА ТВ 24: Политичари кои се неодговорни даваат оставки

Политичари кои се неодговорни даваат оставки, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ24. – Не сакам да бидам…
Македонија

ВМРО ќе брка голема предност пред СДСМ, за да не им се случи 2016-та

Ако добро го разбрав лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вечерашнава прес конференција, задачата пред која е исправена партијата е…
Македонија

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: Европа ќе му враќа на Заев за изгубениот датум

Еуфоричните вмровци, кои, се радуваат на предвремени избори во април 2020 година, за кој лично сметам дека е ран датум…
Македонија

Полиција го чува Аквадуктот, вандали оштетија 10 носечки столбови

Непознат сторител оштетил десет носечки потпорни столбови во долниот дел од скопскиот Аквадуктот, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Аквадуктот…
Дневна доза отровче

,,УСПЕШНА” РАДИНА ГОДИНА: Кога ќе пропадне како министерка, може да рекламира гуми

Оваа година дефинитивно беше година на Радмила Шекеринска, министерката ни за одбрана. Еден од нејзините највпечатливи настани, секако беше оној…
Сечено-лепено

Десет работи кои Грујо ги понесе во куфер кон Будимпешта

  Десет работи кои ги собрало во едниот куфер на екс премиерот и бегалец од правдата, Никола Груевски, на пат…
Дневна доза отровче

И да добиевме датум за ЕУ, немаше да знаеме што да му правиме

Добиле-не добиле датум за преговори за ЕУ, исто ни се фаќа. Немаше да знаеме што да му правиме, вакви какви…
Џирло политика

РЕТРО : Пред да побара СДСМ нов мандат, нека се сети дека зборот не им вреди 5 пари

РЕТРО СКОПЈЕ, 5.3.2019 За да побара СДСМ нова функција од народот, овојпат претседателска, прво треба да се сети дека не…
Дневна доза отровче

КОГА ЕУ НЕ СЕ ДРЖИ ДО ЗБОРОТ: Заев дозна како ни е нам, кога не исполнува ветувања

Премиерот Зоран Заев на прес конференцијата, по повод неуспехот со датумот за почеток на преговори со Европската унија, рече: ,,Неисполнетото…
Џирло политика

ВЛАДАТА ЈА ТРЕСАТ СКАНДАЛИ И АФЕРИ: Готово е, Заев се спасува себеси

Пишува:// Јорданка Ивановска-Јоци Ако престанеме со плитките погледи околу телефонскиот разговор меѓу Радмила Шекеринска и Фатмир Бесими, објавен од ,,Ел…
error: Content is protected !!
Close