Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #елем

Tag Archives: #елем

Форум за демократска Македонија : Оправдувањата на Владата не се разликуваат од корумпираната власт на Груевски

Форумот за демократска Македонија, организација на партиски неопределени иселеници од Македонија, реагира по повод политичките случувања во Македонија во изминатите неколку месеци. ФДМ смета дека загрижува растечката тенденција на незаконски дејствија на владеачката коалиција во Македонија. ,,Главни белези на управување со државата стануваат сомнежите за корупција, непотизам, партиски вработувања, сомнителни …

Повеќе

Ни Чак Норис не стасува да ги прочита сите афери и валканици на оваа Влада

Медиумски наслови во изминатите неколку дена. Ни Чак Норис не може да ги прочита сите глупости, афери и валканици на Владата СДСМ-ДУИ, камоли да стаса да ги искоментира. Ете, дотолку се ,,ефикасни” во производството на афери, скандали и теми, спротивни со принципите и ветувањата на граѓанскиот отпор, и општо- борбата …

Повеќе

ДРАМСКА ПИЕСА ВО ЕДЕН ЧИН: ЕЛЕМ ми е, двор ми е

(Затемнета канцеларија, ѕвони телефон. Шефот крева) ШЕФОТ: Да, да, нека влезат. (Влегуваат Мики и синот Маус. Синот се влече зад таткото и разгледува) МИКИ: Оооо, доообар ден. Па шу праиме, добри ли сме..аууу, шу убаа канцеларија, види, видииии…Види шу убаа сликава со лидерот на биро. ШЕФОТ: А бе, завчера дојдов, …

Повеќе

ГРЧЕВ ЈУНИОР, ВРАБОТЕН ВО ЕЛЕМ: Овој народ е глуп, одвратен и заслужува да умре

Димитар Грчев, синот на Мирослав Грчев, советникот во Министерството за култура и екс градоначалник на Центар од СДСМ, навистина од неодамна е вработен во ЕЛЕМ, потврдил самиот тој на својот фб профил. Описот на неговото работно место е-инженер за животна средина. Покрај него во ЕЛЕМ е вработена и Бесија Џафери, …

Повеќе
error: Content is protected !!