#заев

Македонија

НОВ ВЛАДИН СРАМ : На Курц му го згрешија знамето, на Халворсен-националноста

Нова брука. Нов очај. Таман кога заборавивме на неспособниот владин протокол кој минатата недела го згреши австриското знаме при посетата…
Сечено-лепено

Како Заев ветува: Сите изјави за тоа на ,,М” или шпанска серија во 600.000 продолженија

Како се одвиваше продажбата на фамозниот ,,мерцедес” на Никола Груевски за амбулантни возила, кои, СДСМ ги вети, а никој, никогаш…
Дневна доза отровче

СДСМ пУлитики: Поскап бензин сега, а поевтин кога ќе најдат нафта на Уран

Павле Богоевски рекол дека поддршката за целата Влада е намалена, бидејќи ко Влада имале (паз’те ова)-пУлитики на долг рок !?!…
Сечено-лепено

Дер ис ноу дискасити…

//Меме бај &@Јоци#&//
Дневна доза отровче

ЗОКИ ПОРАЧУВА: Спорот за името ќе се реши или овој вторник или следниот петок

Добро утро, горно/@&маќедонци. Јас веќе снемав капацитет да му ги следам изјавиве на Зоран Заев. Му се менуваат според расположение.…
Дневна доза отровче

СИТЕ СОВЕТНИЦИ НА ЗОКИ: Шемса и Јужни ветар-советници за пингвините

■ Азис-советник за б’лгарски турбо фолк односи од Пирин до Егеј ■ Шемса и Јужни ветар-советници за Северен пол и…
Дневна доза отровче

Таблата #живот и автопатот на Зоки Заев, дека се ?

А ние што имаме возачка, како да ја најдеме таблата #живот и автопатот на Зоки Заев ? Директоре Китанов ?…
Македонија

(ВИДЕО, 21.5.2015) ЗАЕВ: ,,Монструм” ќе го пролонгираме, но вистината ќе ја обелоденам

Поминаа три години од објавување на прислушуваните разговори, т.н ,,бомби”, а Зоран Заев, не соопшти никаква вистина за убиствата кај…
Џирло политика

Зоране Заев, кој ги уби петмината кај Смилковско езеро ?

  Пишува: Јорданка Ивановска-Јоци ,,Нашите деца во четврток се убиени, во петок се донесени дома. Беа со отворени очи. Во…
Сечено-лепено

Д-Р КОСТОВА ОД СДСМ ПРОТИВ ХОБИТО НА ЗАЕВ: Како сега да ги убедиме децата дека моторите се опасни ?

Само во петокот, на скопските улици, имаше три сообраќајни несреќи во кои учествуваа моторџии-двајца беа повредени, а еден загина  Денешната…
error: Content is protected !!
Close