Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #закани

Tag Archives: #закани

Тато ,,поправа” кецови, детето урла по кафани

,,Раскажувачката” Пишува : // Фросина Ѓорѓиоска После поминато преубаво сончево пладне во парк, сама со себе, кафе и книга, мислев ќе напишам колумна во манирот на ,,Семе Синапово”, за тоа колку е убав животот и слична позитива која во оваа држава се постигнува со одредено количество на дијазепам во крвта. …

Повеќе

Ни Чак Норис не стасува да ги прочита сите афери и валканици на оваа Влада

Медиумски наслови во изминатите неколку дена. Ни Чак Норис не може да ги прочита сите глупости, афери и валканици на Владата СДСМ-ДУИ, камоли да стаса да ги искоментира. Ете, дотолку се ,,ефикасни” во производството на афери, скандали и теми, спротивни со принципите и ветувањата на граѓанскиот отпор, и општо- борбата …

Повеќе

Слаѓана Тасева добила закани од вицепремиерот Анѓушев-,,Знаеш ли кој сум јас?”

Претседателката на ,,Транспаренси Интернешнл-Македонија” (ТИ-М), д-р Слаѓана Тасева, обелодени дека вчера добила закани од вицепремиерот Кочо Анѓушев. И тоа на дипломатски прием, пред сведоци. Немилиот инцидент од вицепремиерот доаѓа по објавувањето на извештајот од антикорупционерите за неправилности во стечајната постапка на ФЕНИ и поднесувањето на кривични пријави. -Анѓушев се закани: …

Повеќе
error: Content is protected !!