#име

Македонија

Ќе протестираме и нема да се прибереме дома додека не им дојде крајот

Луѓето стануваат поразочарани, гледаат дека нема иднина, бидејќи оваа Влада не може да понуди ниту подобар живот, ниту благосостојба. Гледаме…
Џирло политика

НИЗ МОИТЕ ОЧИ: Шок бомбите го распукаа ,,името”

Пишува: // Јорданка Ивановска  Бел чад зад споменикот на Никола Карев пред собраниската зграда. Часот е 21.11 минути. Потоа црвена…
Македонија

Филип Петровски ги обои и ги украде протестите против Преспанскиот договор

  Почнуваш во шатор, завршуваш во шатор. Под сонцето на Македонија. Неформалниот фракционер на ВМРО-ДПМНЕ, Филип Петровски, вечерва, партиски ги…
Македонија

Се повлече полицијата и водените топови, остана транспарентот ,,предавници”

Заврши протестот пред Собранието на Македонија против промена на уставното име на државата кој го договори Владата на Зоран Заев…
Македонија

Протест пред Собрание, демонстрантите извикуваат ,,Едно име имаме”

Пред Собранието на Македонија, во моментов, поголема група на демонстранти протестираат против договорот на Владата со Грција, со кој се…
Сечено-лепено

Дер ис ноу дискасити…

//Меме бај &@Јоци#&//
Дневна доза отровче

ЗОКИ ПОРАЧУВА: Спорот за името ќе се реши или овој вторник или следниот петок

Добро утро, горно/@&маќедонци. Јас веќе снемав капацитет да му ги следам изјавиве на Зоран Заев. Му се менуваат според расположение.…
Македонија

ФОТО АРХИВА ОД САД: Македонците уште пред 100 години беа Македонци, а не Горномакедонци !

  Во документите на Елис Ајленд, островот во САД, каде пристигаше сиромаштијата од цел свет на почеток на 20 век,…
error: Content is protected !!
Close