Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #непотизам

Tag Archives: #непотизам

ЧЛЕНСТВОТО ДО КИРАЦО : Избркајте ги вмровците, вработете не` нас

На неодамнешниот статус на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на неговиот ФБ профил, членови и разни симпатизери го истурија своето незадоволство од партијата. Доминираат коментари за лошото работење на Владата, но сепак многу од нив се однесуваат на неисполнети лични интереси и желби – вработувања во државни институции. Од …

Повеќе

Форум за демократска Македонија : Оправдувањата на Владата не се разликуваат од корумпираната власт на Груевски

Форумот за демократска Македонија, организација на партиски неопределени иселеници од Македонија, реагира по повод политичките случувања во Македонија во изминатите неколку месеци. ФДМ смета дека загрижува растечката тенденција на незаконски дејствија на владеачката коалиција во Македонија. ,,Главни белези на управување со државата стануваат сомнежите за корупција, непотизам, партиски вработувања, сомнителни …

Повеќе

ТЕАТАР КОМЕДИЈА: Сопружници држат две раководни места, директорот не гледа непотизам (1)

Вработените во Театар Комедија обвинуваат дека по доаѓањето на новото раководство театарот е на некој начин приватизиран, грабнат, монополизиран. Раководните луѓе, поставени на три од пет високи позиции во Управата на театарот, ем се пријатели и бизнис партнери, ем се застапени со главни улоги во претставите. Станува збор за в.д. …

Повеќе
error: Content is protected !!