#прослава

Џирло политика

Случај ,,Тамара” : Ѕвезда се станува со камшик, не со галење

Пишува : // Јорданка Ивановска – Јоци  Од она што го прочитав деновиве, сите оние јавни личности и други граѓани,…
Македонија

ЕЧИ ОД СЕКОЈ АГОЛ : Вардаааре, не можааам беез тееебе…

,,Вардаре не можам бееез тебе, не можаам без тебее…и ако денес изгуууубиме, не те оставаме….Вардаре, Вардаре, до крај за тебе…
Македонија

Ракометарите слетаа во Скопје : Трофејот е дома !

Ракометарите на ,,Вардар” тукушто слетаа од Келн и се упатија кон плоштадот ,,Македонија” со шампионскиот автобус. Националните херои ги пречека…
Македонија

ЕХФ ЗА ,,ВАРДАР”: Ова е прикаска која ако ја напишеш, никој нема да ти верува

Европската ракометна федерација, преку Твитер, им ја честиташе шампионската титула на нашите ракометари од ,,Вардар” со зборовите : ,,Ова е…
error: Content is protected !!
Close