Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #сдсм

Tag Archives: #сдсм

Геро : На Коки и компанија црно им се пишува – се бараат докази за рекетот!

Новинарот Бранко Героски во четвртото продолжение од серијалот текстови за рекетарско-медиумската мафија во која се инволвирани и политичари и други јавни личности, открива нови детали и бара од Владата и премиерот Зоран Заев посериозен пристап и дејствување. -Јавен обвинител веќе сериозно работи на расветлување на рекетот за кој бруи цела …

Повеќе

СРЕДЕ БИТОЛА, КУЌА ДА ИМАМ : Кирац, како се гради трокатница во време на Груевски ?

Ова е куќа на семејството на Александар Кирацовски- пратеник, а сега веќе екс генерален секретар на СДСМ. Куќата е во строг центар на Битола. Како што самиот вечерва информирал, таа е изградена во периодот од 2013 до 2015, кога не бил носител на ниедна функција. Ќе тужел куп медиуми, бидејќи …

Повеќе

ГЕРО ПОД ЗАКАНИ ОД РЕКЕТАРИ : Сакаат да ме замолчат, но нема да им успее !

Бранко Героски, поранешниот главен уредник на ,,Слободен печат”, кој, неодамна даде оставка во весникот под силни притисоци, вечерва, обелодени дека е предмет на сериозни закани и загрозена е неговата безбедност поради објавување на серијалот текстови на ,,Плусинфо” за рекет медиумско-политичката мафија насловен како ,,Коки, Кики и компанија”. Заканите, како што …

Повеќе

ПРАТЕНИК ВО ОСТАВКА, ПРЕД АПАНАЖА : Павле, направи тест за кокаин ?

Павле, си даде оставка, без да направи тест за кокаин. Врло веома паметен дечко.  Адвокатот Александар Тортевски, уште пред една недела го повика да го ,,регулира” тоа прашање во овластени лаборатории и така некако да го отфрли секој сомнеж кај јавноста дека е кокаински зависник. Наместо тоа, Павле, реши да …

Повеќе

Замир Мехмети утепа гу Павле : ,,На протестите се створи како политичар”

Замир Мехмети, еден од активните учесници за време на студентските протести, а потоа и  дел од ,,Шарената револуција” против владеењето на Никола Груевски, денеска, ни откри дека пратеникот Павле Богоевски се појавил на протестите како политичар и тоа за Замира било несоодветно !? Ама, сега му текна да ни каже. …

Повеќе

ЧЛЕНСТВОТО ДО КИРАЦО : Избркајте ги вмровците, вработете не` нас

На неодамнешниот статус на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на неговиот ФБ профил, членови и разни симпатизери го истурија своето незадоволство од партијата. Доминираат коментари за лошото работење на Владата, но сепак многу од нив се однесуваат на неисполнети лични интереси и желби – вработувања во државни институции. Од …

Повеќе

ФДМ: Очекуваме Пендаровски да биде коректор на Владата

Форумот за Демократска Македонија (ФДМ), натпартиска организација на иселеници од Македонија, изразува задоволство од организацијата на фер и демократски претседателски избори во земјата и го честита изборот на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски. ,,Овие избори покажаа дека мнозинството од гласачите го избраа и потврдија патот кон иднината кој го …

Повеќе

Командирот на скопска Пожарна гаси пожар во Вардариште по жолта тренерка

Овој типов на сликава со жута тренерка-дукс и жутљак ,,полумонтка” е командирот на Противпожарната бригада – Скопје. Ако ви се веруе ! Па, се истопорил уште одозгора и на тв да дава изјави, ваков одомаќинет по влечки и тренерка.  Се викал Владимир Симоновски, го поставил Петре Шилегов и на активна …

Повеќе

РЕТРО : Пред да побара СДСМ нов мандат, нека се сети дека зборот не им вреди 5 пари

РЕТРО СКОПЈЕ, 5.3.2019 За да побара СДСМ нова функција од народот, овојпат претседателска, прво треба да се сети дека не си ги исполни капиталните ветувања заради кои беа донесени на власт – сузбивање на корупцијата, непотизмот, сомнителни тендери и секако подобар #живот за сите. Напротив, ништо од ова не е …

Повеќе
error: Content is protected !!