Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #ѓорче петров

Tag Archives: #ѓорче петров

Удрил со возило во куп земја, од ,,Водовод” не поставиле светлечки знаци

Граѓанинот Г.М., пред неколку дена, ноќе удрил во куп земја на улицата ,,Радушка” во населбата Ѓорче Петров. На улицата, веќе неколку недели, ,,Водовод и канализација” изведува градежни зафати, но таа е непрописно обележана што и довело до незгодата – нема соодветна сигнализација, знаци за пренасочување, за намалување на брзина, за …

Повеќе

ПО ПРЕГАЗУВАЊЕТО НА ДЕТЕ ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Наумоски вети семафори, жителите бараат и полициски патроли

На улицата ,,Борис Сарафов” во Ѓорче Петров, каде вчеравечер, од автомобил беше удрено 10-годишно дете, ќе се постават семафори, соопшти денеска градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски. Оваа информација на локалната власт доаѓа ден по несреќата и протестите од жителите, кои, ја блокираа улицата со возила и контејнери. Тие …

Повеќе

ФОТО: Прегазено дете во Ѓорче Петров, жителите ја блокираа улицата

Десетгодишно дете, вечерва, беше прегазено на улицата ,Борис Сарафов” поранешна ,,4 јули” во Ѓорче Петров. Возило удрило во него, додека ја преминувало улицата. Детето е вон животна опасност, во моментов е хоспитализирано во Клинички центар, но жителите бараат од Општина Ѓорче Петров агилност и исполнување на ветувањата дека ,,Борис Сарафов” …

Повеќе
error: Content is protected !!