Sunday , July 21 2019
Home / Tag Archives: #јоци

Tag Archives: #јоци

Случај ,,Тамара” : Ѕвезда се станува со камшик, не со галење

Пишува : // Јорданка Ивановска – Јоци  Од она што го прочитав деновиве, сите оние јавни личности и други граѓани, кои, земаа прекутрупа да ја бранат Тамара Тодевска (од неа самата), вклучително и премиерот Зоран Заев, и` направија само поголема штета. Охооо. Да. Подобро ќе беше да ќутеа. Да ја …

Повеќе

Геро : На Коки и компанија црно им се пишува – се бараат докази за рекетот!

Новинарот Бранко Героски во четвртото продолжение од серијалот текстови за рекетарско-медиумската мафија во која се инволвирани и политичари и други јавни личности, открива нови детали и бара од Владата и премиерот Зоран Заев посериозен пристап и дејствување. -Јавен обвинител веќе сериозно работи на расветлување на рекетот за кој бруи цела …

Повеќе

СРЕДЕ БИТОЛА, КУЌА ДА ИМАМ : Кирац, како се гради трокатница во време на Груевски ?

Ова е куќа на семејството на Александар Кирацовски- пратеник, а сега веќе екс генерален секретар на СДСМ. Куќата е во строг центар на Битола. Како што самиот вечерва информирал, таа е изградена во периодот од 2013 до 2015, кога не бил носител на ниедна функција. Ќе тужел куп медиуми, бидејќи …

Повеќе

БЕЛЕЖНИК: Петре Шилегов изигра фер и не заслужи удар под појас

        Пишува : // Јорданка Ивановска – Јоци Во политиката има нешто кое се именува како – политичка коректност и се однесува на негување на добри односи меѓу политички неистомисленици, критичари, луѓе кои не се сложуваат со власта. Во спортот тоа се вика фер плеј – да …

Повеќе

Замир Мехмети утепа гу Павле : ,,На протестите се створи како политичар”

Замир Мехмети, еден од активните учесници за време на студентските протести, а потоа и  дел од ,,Шарената револуција” против владеењето на Никола Груевски, денеска, ни откри дека пратеникот Павле Богоевски се појавил на протестите како политичар и тоа за Замира било несоодветно !? Ама, сега му текна да ни каже. …

Повеќе

ЧЛЕНСТВОТО ДО КИРАЦО : Избркајте ги вмровците, вработете не` нас

На неодамнешниот статус на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, на неговиот ФБ профил, членови и разни симпатизери го истурија своето незадоволство од партијата. Доминираат коментари за лошото работење на Владата, но сепак многу од нив се однесуваат на неисполнети лични интереси и желби – вработувања во државни институции. Од …

Повеќе

ФДМ: Очекуваме Пендаровски да биде коректор на Владата

Форумот за Демократска Македонија (ФДМ), натпартиска организација на иселеници од Македонија, изразува задоволство од организацијата на фер и демократски претседателски избори во земјата и го честита изборот на новиот претседател на државата, Стево Пендаровски. ,,Овие избори покажаа дека мнозинството од гласачите го избраа и потврдија патот кон иднината кој го …

Повеќе

РЕТРО : Пред да побара СДСМ нов мандат, нека се сети дека зборот не им вреди 5 пари

РЕТРО СКОПЈЕ, 5.3.2019 За да побара СДСМ нова функција од народот, овојпат претседателска, прво треба да се сети дека не си ги исполни капиталните ветувања заради кои беа донесени на власт – сузбивање на корупцијата, непотизмот, сомнителни тендери и секако подобар #живот за сите. Напротив, ништо од ова не е …

Повеќе

ШОУТО ПРОДОЛЖУВА : Костадин да ја отсвири на фрула ,,Не ми ја гибајте жицата македонска”

Што може да прават партиите до крај на претседателската кампања, а да бидат на ниво на досегашната задача, да не изгубат во темпо и да бидат екстра позабавни на гласачите : 1. Да го тргнат Костадин од пред штабот на ВМРО и да го довлечкаат во недела, пред Влада, да …

Повеќе

РЕТРО ФЛЕРТ : Еве ви го мојот клуч, соба 831

  РЕТРО флерт бај Јоци СКОПЈЕ, 11.4.2016 Хoтел. Нa шaнк. Двaјцa. А: – ,,Сaкaте кaфе?” Б: – ,,Не !” А: – ,,Зoштo?” Б: – ,,Не пијaм” А: -,,Дoцнa ви е или не сaкaте oд мене?” Б: – ,,Мнoгу прaшувaте” А: – ,,Сo еднa или сo две лaжици шеќер?” Б: – …

Повеќе
error: Content is protected !!