#joci

Џирло политика

Газдата на ,,Џубокс” со писмо до мене: ,,Чичко Кумплунг” се изнервира што не пишувам тоа што сака [1]

Пишува:// Јорданка Ивановска – Јоци ,,Не сакам да поверувам дека работиш за нечиј интерес”, зема да се расправа, денеска, написмено…
Џирло политика

САПУНИЦАТА ПОЧНА: Обвинителке Русковска, Боки и вас ве направи славна

Пишува: // Јорданка Ивановска – Јоци Бојан Јовановски- Боки, за време на денешното судење, и` замерил на обвинителката Вилма Русковска…
Сечено-лепено

Стево и Тања да седнат на шопска и ракија и да се договорат -младите се иселуваат поради пари или љубов!?

„Да не бев Претседател и јас ќе се иселев….Никој не е луд да го троши животот во држава која со…
Џирло политика

ПРОКЛЕТСТВОТО ПРОДОЛЖУВА: Ех, Македонијо, не си поробена, ама син ти Костадин уште умира низ белиов свет

Ех Македонијо, пред еден век беше поробена и подјармена, а чедата ти умираа низ белиов свет како печалбари. Ни коските…
Македонија

ВМРО ќе брка голема предност пред СДСМ, за да не им се случи 2016-та

Ако добро го разбрав лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од вечерашнава прес конференција, задачата пред која е исправена партијата е…
Македонија

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ: Европа ќе му враќа на Заев за изгубениот датум

Еуфоричните вмровци, кои, се радуваат на предвремени избори во април 2020 година, за кој лично сметам дека е ран датум…
Скопска хроника

ШИЛЕГОВ ОТВОРИ ГРАЃАНСКИ ЛИНИИ: Имате поплака за ѓубре, јавете се!

Град Скопје и јавното претпријатие „Комунална хигиена“ отворија линии за граѓански поплаки во сите скопски општини. Надлежните ги информираат граѓаните…
Сечено-лепено

,,На прав пат” стана ,,Прпа”

Кога се избира слоган за кампања, треба да го прават професионалци. Тоа значи не смее да биде подложен на модификации…
Сечено-лепено

ГЛЕДАЧИ НА ТВ: Французите не ни забораваат дека им го потопивме ,,Гвадалкивир” во 1903-та

Еден тип со денови се јавуваше по контактни емисии околу блокадата на Македонија од Франција за датум за ЕУ. Неговата…
Дневна доза отровче

И да добиевме датум за ЕУ, немаше да знаеме што да му правиме

Добиле-не добиле датум за преговори за ЕУ, исто ни се фаќа. Немаше да знаеме што да му правиме, вакви какви…
error: Content is protected !!
Close